Bez kategorii

30.03.15

Specjalny koncert pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Bez kategorii

Wstrząśnięci katastrofą w Smoleńsku, tragiczną śmiercią tak wielu wybitnych Osobowości polskiego życia politycznego i społecznego, chcemy oddać im hołd podczas specjalnego koncertu w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Trudno zrozumieć, trudno ukryć rozżalenie i rozgoryczenie, trudno pogodzić się z faktem, że w jednej chwili straciliśmy tyle tak ważnych Postaci dla naszej ojczyzny, wielkich Polaków Patriotów. W tych ciężkich chwilach łączymy się w bólu z ich rodzinami i najbliższymi. Pamięć ich słów i czynów pozostanie z nami na zawsze. Wyrazy głębokiego współczucia i nieutulonego żalu wszystkim opłakującym bliskie osoby złożymy podczas koncertu w piątek, 23 kwietnia 2010 o godz. 19, w Filharmonii.

Usłyszymy monumentalne dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta Requiem d-moll. Powstało w 1791, w roku śmierci Mozarta, jest jednym z największych utworów sakralnych mistrza, a zarazem jego ostatnią, niedokończoną kompozycją… Mozart prowadził wyścig z czasem, uważając, że pisze tę mszę żałobną na własną śmierć. Z takim przekonaniem zmarł. Do wykonania tego niezwykłego dzieła zaprosiliśmy wybitnych polskich artystów: Barbarę Kubiak (sopran), Agnieszkę Rehlis (alt), Adama Zdunikowskiego (tenor), Roberta Gierlacha (bas), którym towarzyszyć będą trzy renomowane chóry – Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Chór Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz bydgoscy filharmonicy pod batutą maestro Tadeusza Wojciechowskiego.

Bezpłatne karty wstępu można odbierać w kasie biletowej Filharmonii od poniedziałku, 19 IV 2010 w godz. 14-18.

Bilety 24