Klub Melomana

28.04.10

8. spotkanie

Klub Melomana

Gościem specjalnym spotkania był Tytus Wojnowicz, znakomity instrumentalista i jeden z najbardziej popularnych w Polsce wirtuozów oboju.

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej we Freiburgu w Niemczech. Koncertował w  Europie, na Tajwanie i  USA.  Miał okazję występować w niemal wszystkich liczących się salach koncertowych Europy. Jako solista występuje też z wieloma orkiestrami, wśród których znalazły się: Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Filharmonii Narodowej. Jednocześnie nasz gość prowadzi aktywną działalność pedagogiczną jako asystent w Akademii Muzycznej w Warszawie. Wykonuje różnorodną muzykę – od klasycznej, poprzez filmową aż po etniczną.

Tytus Wojnowicz podzielił się z nami swoją pasją do muzyki, zdradził swoje przyszłe plany zawodowe oraz zaprezentował nam swój instrument w sposób nadzwyczaj przystępny i interesujący. Klubowicze z wielkim zaciekawieniem słuchali wypowiedzi naszego gościa. Po spotkaniu wszyscy udaliśmy się na koncert  z udziałem Tytusa Wojnowicza  pt. Barokowe koncerty obojowe pod batutą szefa-dyrygenta Capelli Bydgostiensis, José Maria Florêncio. Koncert wzbudził duży entuzjazm wśród melomanów. Była to niebywała okazja do spotkania i wysłuchania znakomitego instrumentalisty-kto nie był niech żałuje 🙂

Jowita Ochocińska

Bilety 24