Klub Melomana

08.09.08

10. spotkanie

Klub Melomana

Czas letniego wypoczynku szybko minął. Pierwsze powakacyjne spotkanie sympatyków bydgoskiej – jak sami się Klubowicze wypowiadają o naszej Filharmonii – świątyni muzyki odbyło się w licznym gronie.

Przywitaliśmy serdecznie też kolejnych nowych członków. Wrzesień to czas intensywnych prac związanych z Bydgoskimi Festiwalami Muzycznymi, toteż temat tegorocznej, już 46. jego edycji dominował w naszych dyskusjach. Tradycyjnie przy kawie, herbacie i małym co nieco słodkim roztaczane były też wstępne pla-ny działalności Klubu w nowym sezonie, ale tak naprawdę atmosfera była swobodna, a po 3-miesięcznej przerwie trzeba było po prostu powymieniać się wspomnieniami z letnich wojaży. Miłą, przyjacielską atmosferę dopełniła niespodzianka, jaką przygotowała nam jedna z najwierniejszych melomanek, pani Renata Tomczak, czyli występ rozśpiewanej młodzieży – uczennic Collegium Salesianum oraz działającej w zespole wokalnym Camerata przy Pałacu Młodzieży – pod dyr. pani Iwony Szubargi. Półgodzinny występ okazał się wielkim popisem utalentowanych nastolatek i został przyjęty niezwykle ciepło i z niekłamanym uznaniem przez Klubowiczów, o czym świadczyły ich gromkie brawa.

Serdeczne gratulacje składamy pani Iwonie Szubardze za znakomite prowadzenie chórzystek oraz dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie Zespołu do części artystycznej spotkania Klubu. Muzykalnej i nader uzdolnionej młodzieży winszujemy talentu i pasji do muzyki. Bardzo budujący jest fakt, że piękna, ale i trudna sztuka śpiewu chóralnego dzięki działalności takich placówek, jak Pałac Młodzieży i szkół jak Collegium Salesianum ma szansę przetrwać i rozwijać się w dzisiejszych czasach opanowanych, niestety, przez miałkie produkty kultury masowej.

Na koniec ustaliliśmy datę następnego spotkania w październiku, a nasza niestrudzona koleżanka Ela Małek, specjalistka od oprawy muzycznej, obiecała w końcu spełnić wielkie życzenie Klubowiczów, czyli zaprosić artystkę, która zaprezentuje nam jeden z najstarszych instrumentów muzycznych, czyli HARFĘ.

Nowi członkowie Klubu Przyjaciół Filharmonii Pomorskiej:
Balbina Targ, Barbara Zawalska, Bogumiła Bura, Maria Przybylska

Następne spotkanie zaplanowane zostało na poniedziałek, 20 października 2008 o godz. 16 w foyer.

Mariola Grochowina

Bilety 24