Klub Melomana

16.10.15

Spotkanie z Michałem Szymanowskim

Klub MelomanaSpotkanie

4 listopada o godz. 18 w sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej odbyło się spotkanie Klubu Przyjaciół Filharmonii i Klubu Młodego Melomana z młodym wirtuozem fortepianu, bydgoszczaninem Michałem Szymanowskim, który reprezentował Polskę w tegorocznym Konkursie Chopinowskim, gdzie przeszedł przez 2 etapy.

Utalentowany 27-letni pianista i dyrygent opowiedział nam o swoich zmaganiach i wrażeniach z konkursu, o swoich pasjach i planach na przyszłość. Michał Szymanowski ukończył studia w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Zygmunta Rycherta na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest słuchaczem studiów doktoranckich na tej uczelni w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń oraz Ewy Pobłockiej. Kontynuuje również studia pianistyczne w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie w klasie Eldara Nebolsina. Jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i krajowych. Koncertuje w Polsce i za granicą (w USA, Japonii, Brazylii, Argentynie, Wenezueli, we Francji, w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Belgii, Szwajcarii, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, Czechach, na Węgrzech, Cyprze oraz Ukrainie), współpracując z uznanymi orkiestrami i dyrygentami.
Po spotkaniu udaliśmy się na salę koncertową aby wysłuchać recitalu fortepianowego naszego wyjątkowego gościa Michała Szymanowskiego.

Bilety 24