Klub Melomana

03.12.07

5. spotkanie

Klub Melomana
zdjęcie portretowe kobiety w krótkich blond włosach

Hej kolęda, kolęda
5. spotkanie Klubowiczów (3.12.2007) odbyło się już w świątecznym nastroju i większą jego część po prostu prześpiewaliśmy!

I tak, w ramach próby generalnej, rozbrzmiewały po foyer melodie i słowa najukochańszych, tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz świątecznych melodii. Popularni bydgoscy artyści, nasi specjalni goście wpierw zaprezentowali kolędy „na jazzowo” – przy keyboardzie Zbigniew Bardadyn akompaniował piosenkarce Beacie Lewińskiej, na trąbce pięknie zagrał Henryk Drążek, a Piotr Trella wszystkich głęboko wzruszył swoimi interpretacjami polskich i amerykańskich kolęd. Ela Małek wprowadziła zebranych w atmosferę Bożego Narodzenia – radosnego i niecierpliwego oczekiwania tych Świąt, bodajże najbliższych sercu każdego Polaka, gdy przy pięknie ustrojonym stole wigilijnym, jak każe stary, polski obyczaj, zasiadają całe rodziny do wieczerzy, dzielą się opłatkiem i chwalą śpiewem radosną nowinę.

To jest jednak wspaniałe, że nadal tak lubimy, a wręcz potrzebujemy!, zasiąść tak razem i pośpiewać te cudowne pieśni bożonarodzeniowe, to jest także niezbity dowód na to, jaka jest przemożna siła Tradycji, którą należy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Na V spotkanie Klubu przybyli po raz pierwszy:
1. Bożena Marcinkowska, 2. Tadeusz Pospieszała, 3. Grzegorz Urbaniak, 4. Regina Michalak, 5. Jerzy Florian, 6. Bogumiła Wiśniewska, 7. Eleonora Jabłońska, 8. Elżbieta Kruczyńska, 9. Anna Jarocińska, 10. Jadwiga Dolewska, 11. Witold Dowgiewicz

W nowym roku, w poniedziałek, 14 stycznia 2008 zebranie Klubu, jak zawsze o godzinie 16 w foyer.

Wszystkim Przyjaciołom Filharmonii Pomorskiej,
Naszym Melomanom życzymy
Dobrych Świąt Bożego Narodzenia,
rychłego spełnienia każdego marzenia,
ciepła, wiary, życzliwości i miłości,
a w Nowym 2008 Roku
wszelkiej pomyślności.

I oby Muzyka nam zawsze i wszędzie towarzyszyła, bowiem, cytując Arystotelesa: „Muzyka wpływa na uszlachetnianie obyczajów.”

Mariola Grochowina

Bilety 24